"Rejim tehdit altında"
Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Hakan Ünser, Cumhurbaşkanlığı sisteminin rejimi tehdit ettiğini söyledi. Ünser KRT'de katıldığı Çağlar Cilara'nın televizyon programında, "MHP liderinin söylemlerindeki çelişkileri, tutarsızlıkları konuşacak olursak herhalde vaktimiz yetmez" ifadesini kullandı.

"Rejim tehdit altında"
+ -

Ülkü Ocakları eski genel başkanları Cumhurbaşkanlığı sistemine karşı çıkan bir bildiri yayımlamışlardı. O bildiride imzası olan Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Hakan Ünser, katıldığı televizyon programında MHP'nin bu sisteme destek vererek geleceğinin riske atıldığını söyledi.

 

Ünser, "Bu bildiri, adalete, tarafsızlığa çağrıdır ve tek adamlığa bir karşı çıkıştır" diyerek başladığı konuşmasına, "MHP'nin kongre yapmadığı süreçte, Devlet Bahçeli köpürtülecek, Milliyetçi Hareket Partisi AKP'nin içinde eritilecek dedim. Böyle bir tehlike var. Bu tehlikenin de hayata geçtiğini görüyorum. MHP ve ülkücü hareketin sonu öyle kolay gelmez ama MHP'nin Türk siyasi hayatındaki yeri risk edildi. Bildiriye ülkücülerden den çok büyük bir destek geldi. Biz her şeyden önce bu dayatma anayasasının meclise geliş şekline, yani esastan önce usule karşı çıktık. Meşruiyetini kaybetmiş bir siyasetçi tarafından gündeme getirilmiş, özelde MHP'yi riske eden genelde de rejimi tehdit eden bir değişimdir. Türk siyasi hayatında MHP liderinin söylemlerindeki çelişkileri, tutarsızlıkları konuşacak olursak herhalde vaktimiz yetmez. Siyasette bu oluyor, dün söylenenler bugün inkar ediliyor. MHP'nin bu çizgiye gelmiş olması ülkücülere izah edilmelidir" dedi.HABER VİDEOSU

Kaynak: Habererk

Editör: Âlim

Bu haber 930 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON HABER YORUMLARI
Faizullah Turkoghli
17-03-2018 14:06:00

Çok mutlu oldum.. Butun turk dunyasına mubarek tir.

BEN,EMK.ÖĞRT.ÇATALCALI İSA HOCA.BAŞARILAR DİLİYORU
03-11-2016 23:43:00

BN MK.OTRT.OK.ÖĞRT.ÇATALCALI İSA HOCA.ARN.KÖY İLK OCAK BŞK.HARAÇÇI,ARNK.K..
YUKARI